Erasmus Buddy Program

     Blíží se nový semestr a s ním i příjezdy zahraničních studentů, kteří stráví na naší univerzitě nějaký ten měsíc v rámci projektu ERASMUS+. Již tradičně pro ně organizujeme
 Buddy program, který jim usnadní první dny pobytu v Brně. Každý Erasmus student má svého Buddy – studenta z českého programu, který mu pomůže se základní orientací ve městě a ve škole. Tím to ale zdaleka nekončí. Každý Buddy se svého úkolu může zhostit po svém. Průvodce po hospodách nebo společník na výlety v cizí zemi rozhodně přijde vhod. Společně s IVSA občas uspořádáme pro naši Erasmus partu nějakou akci nebo výlet. Už jsme se podívali do Lednice nebo na Macochu. Velmi oblíbené byly v minulém roce International Diners, kde jsme měli možnost ochutnat různé dobroty z cizích zemí.

     Jako Buddy a později jako koordinátor celého programu jsem dostala možnost seznámit se a spřátelit se skvělými lidmi z různých koutů Evropy. Proto mě práce se zahraničními studenty baví a naplňuje. Každý z nich mi potvrdil, že pouhých pár hodin našeho času, strávených prohlídkou školy a zařizováním šalinkarty, je pro ně obrovskou pomocí do začátku. Jediné, co k tomu potřebujeme, je trocha času, trpělivosti a angličtiny.

     Pokud máte chuť a čas se k nám v září připojit, napište nám nebo se rovnou připojte do skupiny na Facebooku.

 

Petra Vodičková

Koordinátor pro zahraniční studenty