Nové prostory pro USF

Po dlouhém čekání konečně nastal ten čas a Unie studentů farmacie může začít zútulňovat nově získané prostory. Ty se nachází v levém křídle nového Pavilonu farmacie II a vděčíme za ně naší alma mater, respektive naší fakultě. Zezadu se člověk dostane k hlavním dveřím, v prosklené stěně se nachází ještě druhý vstup, který určitě využijeme nejen na akcích jako je Vítání prváků.

Aby byl prostor co nejlépe využitelný, přizvali jsme si k návrhu naši vrchní unijní designérku Anetu Krejsovou, která nám prostory navrhla a i vytvořila vizualizace. Porovnat návrh s realitou můžete na fotografiích. Celý koncept interiéru vychází z důrazu na pohyblivost jednotlivých částí. Návštěvníci mohou trávit čas každý ve "svém" rohu, ale také je možné sedací nábytek přemístit a diskutovat ve větších skupinkách nebo se třeba dívat na film. Stejně tak malé stolky lze snadno spojit do většího celku pro hraní větších deskových her.

Přes prosklenou přední stěnu jde vidět do velké prostorné místnosti s kuchyňským koutem. Tato místnost bude sloužit jako hlavní klubovna pro členy Unie. K dispozici je zde spousta místa na sezení aby bylo dost prostoru si odpočinout od školy, nebo si třeba zahrát deskové hry. Unionisté se mohou těšit na společný počítač, reprosoustavu nebo dokonce pianino. Pro občasné filmové promítání je k dispozici dataprojektor. K tomu se zde nachází i lednička, mrazák, dřez a nebude chybět ani varná konvice, mikrovlnka a kuchyňské nádobí. Není tedy problém si na Unii ohřát oběd, či uvařit kafe.

To ale není všechno! Za společenskou místností se nachází chodba, která vede do dalších místností. Ve skladu se nachází několik skříní kde bude možné si například odložit plášť, při potřebě klidu u učení před testem bude plně vybavena menší studovna. Samozřejmostí jsou pánské a dámské toalety a jako bonus je zde najdeme i sprchu. Poslední místností je kancelář, kde bude možné kopírovat nebo tisknout za přítomnosti někoho z výboru.

 

Do všech těchto prostor budou mít přístup všichni současní členové USF. A jelikož se jedná o spoustu lidí, je třeba zavést nějaká opatření, abychom se z nově vybavených prostor Unie mohli těšit co nejdéle. To například znamená, že zavádíme nutnost vyzouvání, dále budou upřesněny rozpisy úklidových služeb (starší z vás si tohle mohou pamatovat už z unijního domečku) atd. Sledujte v následujících dnech a týdnech facebookovou skupinu členů USF, kde se dozvíte podrobnější informace.

 

Věříme, že nám to společně bude klapat a že se z naší krásné nové Unie budete těšit stejně jako my.

Závěrem nutno dodat, že fotodokumentace je ze stavu stěhování a každým dnem v současné době přibývají nové a nové věci. No fotkách tedy mnohé chybí.