Filmový klub studentů na VFU

Cílem filmového klubu je jednou za čas studenty odtrhnout od učení a kulturně obohatit jejich život. Promítány jsou kultovní filmové kousky, které by každý člověk měl znát. V polovině března jsme tak promítali film Osvícení režiséra Stanleyho Kubricka. Tento známý hororový thriller na náměty stejnojmenné knihy Stephena Kinga přilákal přes 60 studentů napříč všemi fakultami VFU. K našemu vlastnímu potěšení jsme se setkali se samými pozitivními ohlasy. I proto jsme nezaháleli a naplánovali druhou projekci na konec dubna. Výběr padnul na film Henabný pancharti režiséra Quentina Tarantina.

Agendu okolo autorských práv a půjčování filmů k projekci má na starost Zuzana Jirotková, výtvarnou propagaci má na starosti studentka FVL, talentovaná Dobra Malíková, jejíž plakáty si vysloužily nejednu pochvalu. Spolupráci farmaceutů a veterinářů si pochvaluje i současný předseda spolku IVSA, Ondřej Vitula: „Z pohledu předsedy IVSA hodnotím naši dosavadní spolupráci na projektu Filmového klubu velmi pozitivně, jelikož se nám podařilo uvést do chodu velmi slibný projekt, díky kterému jsme schopni více propojit USF a IVSA. Jsem moc rád, že USF poskytla svoji výborně zaběhlou agendu a myslím si, že díky kooperaci se nám podařilo přilákat mnoho filmových nadšenců, včetně mě.“

Závěrem můžeme dodat, že vstupné je pouze dobrovolné a filmové projekce nejsou pouze pro studenty univerzity, nýbrž pro všechny filmové fanoušky. Brzy nashledanou u dalšího promítání!