Staň se členem USF

A proč bys to vlastně dělal? Unie studentů farmacie je studentská organizace, jejímiž členy jsou studenti napříč všemi roky studia brněnské farmacie. Podílí se na udržování komunikace mezi studenty a vedením fakulty, organizuje vzdělávací i společenské události. Zanedlouho bude taky mít k dispozici super zázemí v budově nového Pavilonu farmacie.

Jaké akce vlastně tento rok chystáme? Zimní semestr zahájíme Vítáním prváků. Kdybys chtěl vědět, jak to vlastně v Unii funguje a seznámit se s jejím vedením, můžeš přijít na Velkou schůzi, která se bude konat začátkem října, sleduj náš facebook a nic ti neuteče! Budou se probírat uplynulé i nadcházející záležitosti a ty si budeš moci udělat obrázek o tom, co všechno obnáší být ve vedení. Díky unii také můžeš sehnat nové studijní materiály nebo prodat ty staré na Burze učebnic. Protože je studium náročné, měli bychom se nějak odreagovat a jak to udělat lépe, než na pořádné party? V říjnu jsou připravované dvě akce – Farmaceutická nálevka na brněnském Faválu, kde si budeš moct pořádně zapipetovat ústy a Halloween party v prostorech klubu Topas. Nebudeme zahálet ani v letním semestru. Semestr zahajujeme Rozlučkou se svobodou, opět na Topase. Je to akce určená primárně pro prváky, které čeká obtížný letní semestr. Asi největší akcí, kterou organizujeme, je Ples farmaceutů. Bývá vždy v březnu a je to opravdu velká událost, kde se setkávají současní studenti, absolventi a vyučující. Navštěvují nás i studenti hradecké a bratislavské farmacie nebo třeba prezident České lékárnické komory. Pravidelně také pořádáme JobFair – Veletrh pracovních příležitostí. Prezentují se na něm farmaceutické společnosti nebo lékárenské řetězce a můžeš se dozvědět něco víc o uplatnění farmaceuta. A ani na jaře nesmí chybět farmaceutická party na Favále.

Co udělat pro to, aby ses stal členem? Není to nic složitého, jen vyplníš přihlášku a zaplatíš roční poplatek za členství.

A co vlastně plyne z členství v unii? Vyplněním přihlášky a zaplacením poplatku automaticky získáváš levnější vstupné na všechny akce, které USF organizuje. Jestli se ti činnost Unie líbí, můžeš se stát aktivním členem. To znamená pomoc při organizaci akcí, zapojování se nebo být i součástí vedení. Aktivní členové pak jako bonus budou moci využívat společné unijní prostory, kde si budeš moct odpočinout mezi cvičeními, ohřát si jídlo a třeba uvařit kafe. To vůbec nezní špatně, hm?

A ještě něco. Možná víš, že jsme členem EPSA (http://epsa-online.org/). Pravidelně se účastníme akcí, které EPSA pořádá a opravdu to jsou události, které prostě chceš zažít. Aby Unie zaštítila tvou účast např. na nějakém kongrese, musíš se stát členem. Budeš-li aktivním členem, je šance, že pro tebe tato akce bude levnější nebo že dostaneš příspěvek na dopravu.

Takže neváhej a přihlaš se! Vyplnění přihlášky je věc minuty a platit členský poplatek 100 Kč (který se ti na slevách i víc jak dvakrát vrátí) můžeš každé úterý v kanceláři Unie od 10:00 do 14:00 hodin, nebo kdykoli, když se někomu ozveš! Samozřejmě je možné platit i za kamarády, když zrovna nemůžou. V kanceláři unie jsou rovněž k dispozici také klasické papírové přihlášky.