Přečtěte si, co o jednotlivých pozicích a působení v Unii říkají samotní hlavní aktéři a nechte se inspirovat!

      Tento článek byl vytvořen za účelem objasnit jednotlivé pozice, které v Unii jsou. Ukázat, co obnáší, jaké příležitosti nabízí a umožnit všem členům vytvořit si jasnější obrázek o tom, jak by se mohli zapojit. Dříve, než se dostaneme k otázce CO dělat, je ale nutné zodpovědět si mnohem důležitější otázku...

 

Proč to dělat?

     Možná si říkáš, proč se vůbec v Unii o něco snažit, k čemu to je. Všechno, co Unie dělá a mnoho dalších věcí, které nejsou navenek vidět, zajišťují v Unii studenti. Stejní studenti jako ty - se svými školními starostmi, se svými koníčky. I přesto ale rádi obětují svůj volný čas, aby společně na něčem pracovali.

     Není to jen organizování akcí na Favále nebo ples, je to zajišťování výjezdů, účast na kongresech, vyjednávání s fakultou či získávání sponzorů na fungování.

     Hodně těchto lidí si uvědomuje, že práce v takovéto organizaci jim může přinést spoustu cenných zkušeností a kontaktů, které se můžou (a budou!) v budoucnu hodit. Zodpovědnost a povinnosti jsou sice otravné, ale nakonec je to něco, co člověka posunuje zase o kus dál. Stačí se podívat na významné osoby v oblasti farmacie u nás. Spousta z nich byla aktivními členy USF nebo hradeckého Spolku studentů farmacie.

     Ne všichni ale pomáhají v Unii na základě takové chladné kalkulace. Mnoho z nás pouze baví pracovat na něčem společně s lidmi podobných názorů. Není totiž lepší cesty, jak si získat pevné přátelství s někým, než společnou prací. V době, kdy si každý sestavuje rozvrh individuálně, je obtížné se s někým stýkat pravidelně. V Unii to jde dokonce i napříč ročníky. A navíc lze společný čas strávit něčím, co druzí ocení.

     A konečně jsou mezi námi i lidé, které práce pro Unii prostě naplňuje. Ať už mají důvod jakýkoli, je to jejich cesta seberealizace, je to možnost jak něco dokázat, ať už druhým nebo sobě. Je to možnost jak získat uznání, jak se naučit něco o sobě i o druhých.

     Jestli se chceš zapojit, čti dál a dozvíš se bližší informace o konkrétních funkcích.

26. 4. se konal již XXV. ročník Valné hromady. Část členů Unie se smyslem pro povinnost se sešla, aby posoudila činnost současného Výboru a nezávisle či závisle na tomto soudu zvolila Výbor nástupnický. Řady voličů a volených rozšířilo i vedení fakulty, jejichž podpory si velmi vážíme. 

Jako členové Výboru nového, který má za úkol na tyto úspěchy navázat a případně je i rozšiřovat, byli zvoleni:

Prezident: Dominika Studená

Tajemník: Iva Pavlicová

Pokladník: Kateřina Kleinerová

VP pro vnitřní vztahy: Milan Röhrich

VP pro vnější vztahy: Klára Krunková

VP pro zahraničí: Klára Věchtová

 

VP pro vzdělávání

VP pro public relations: Zuzana Poláchová

 

Revizní komise: Eliška Melounová, Radek Joksch

 

Čestné členství bylo uděleno Vojtěchu Ondrovi Barboře Kuklové.

Všem gratulujeme a děkujeme za účast!