Funkce v Unii aneb co můžeš v Unii dělat?

      Tento článek byl vytvořen za účelem objasnit jednotlivé pozice, které v Unii jsou. Ukázat, co obnáší, jaké příležitosti nabízí a umožnit všem členům vytvořit si jasnější obrázek o tom, jak by se mohli zapojit. Dříve, než se dostaneme k otázce CO dělat, je ale nutné zodpovědět si mnohem důležitější otázku...

 

Proč to dělat?

     Možná si říkáš, proč se vůbec v Unii o něco snažit, k čemu to je. Všechno, co Unie dělá a mnoho dalších věcí, které nejsou navenek vidět, zajišťují v Unii studenti. Stejní studenti jako ty - se svými školními starostmi, se svými koníčky. I přesto ale rádi obětují svůj volný čas, aby společně na něčem pracovali.

     Není to jen organizování akcí na Favále nebo ples, je to zajišťování výjezdů, účast na kongresech, vyjednávání s fakultou či získávání sponzorů na fungování.

     Hodně těchto lidí si uvědomuje, že práce v takovéto organizaci jim může přinést spoustu cenných zkušeností a kontaktů, které se můžou (a budou!) v budoucnu hodit. Zodpovědnost a povinnosti jsou sice otravné, ale nakonec je to něco, co člověka posunuje zase o kus dál. Stačí se podívat na významné osoby v oblasti farmacie u nás. Spousta z nich byla aktivními členy USF nebo hradeckého Spolku studentů farmacie.

     Ne všichni ale pomáhají v Unii na základě takové chladné kalkulace. Mnoho z nás pouze baví pracovat na něčem společně s lidmi podobných názorů. Není totiž lepší cesty, jak si získat pevné přátelství s někým, než společnou prací. V době, kdy si každý sestavuje rozvrh individuálně, je obtížné se s někým stýkat pravidelně. V Unii to jde dokonce i napříč ročníky. A navíc lze společný čas strávit něčím, co druzí ocení.

     A konečně jsou mezi námi i lidé, které práce pro Unii prostě naplňuje. Ať už mají důvod jakýkoli, je to jejich cesta seberealizace, je to možnost jak něco dokázat, ať už druhým nebo sobě. Je to možnost jak získat uznání, jak se naučit něco o sobě i o druhých.

     Jestli se chceš zapojit, čti dál a dozvíš se bližší informace o konkrétních funkcích.