V týdnu od 17. do 23. dubna se konal jubilejní 40. ročník EPSA Annual Congress. Ve slovinském městě Krajnska Gora se sjelo na tři sta studentů farmacie z celé Evropy. Naše brněnská delegace samozřejmě nesměla chybět. Tématem celého kongresu bylo „Healthcare, an innovative approach".

Letošní 18. ročník EPSA Summer University se konal v polském Białystoku a rozhodně stál za to. Přečtěte si, co o jeho průběhu říkají sami účastníci.

Letošního 39. Annual Congress v Helsinkách se zúčastnilo i několik studentů Unie. Jestli sami o návštěvě kongresu přemýšlíte, není nic lepšího než se informace o jeho průběhu a přínosu dozvědět od samotných účastníků!


Jako každý rok, tak i letos se konala tzv. EPSA’s event of excellence. Co to je? Je to jednodenní událost Evropské asociace studentů farmacie, která slouží k prezentaci práce, projektů a úspěchů za poslední rok. Na tuto prezentaci zpravidla navazuje panelová diskuze s odborníky z oblasti farmacie, reprezentanty evropských institucí a samozřejmě se studenty.

Přečtěte si, jaký přínos měl pro zúčastněné letošní 21. kongres Evropské asociace nemocničních farmaceutů ve Vídni.

 

Co má společného ostrov Malta, 200 studentů farmacie ze všech koutů Evropy a imunofarmakologie? Tohle všechno tvořilo Autumn Assembly 2015 pod záštitou Evropské asociace studentů farmacie (EPSA).

 

Jako každý rok, tak i letos se studenti FaF zúčastnili Letní univerzity pod hlavičkou Evropské asociace studentů farmacie. Tento rok padl výběr na hlavní město Portugalska, Lisabon. 

 

29. 7. - 8. 8. 2016 pořádá již 62. ročník mezinárodního IPSF kongresu Zimbabwe! Co lepšího si na prázdniny naplánovat? Registrace od 11. 1.

Na konci července jsme se společně s ostatními studenty farmacie z celé Evropy vydali na Summer University pořádanou Evropskou asociací studentů farmacie (EPSA). Tentokrát ji, po loňském Chorvatsku, hostovala Asociace makedonských studentů farmacie v Ohridu. Účastnilo se přes 140 studenů z více než 20 evropských zemí. Nás, českých farmaceutů, bylo sedm.

 

Co si pod zkratkou AA představit? Dvě písmenka skrývají výjimečnou událost - Autumn Assembly, podzimní kongres Evropské asociace studentů farmacie (EPSA), kterého jsme se v termínu 29. 10. – 3. 11. zúčastnili. Tentokrát se kongresu zúčastnil rekordní počet studentů nejen z Brna, ale také z celé ČR. Z Brna vyjelo 8 studentů a společně s Hradeckou fakultou nás bylo 18 z České republiky, což nás řadí na třetí místo v početnosti delegace.

Unie studentů farmacie se letos, stejně jako každý rok, zúčastnila již tradičního mezinárodního kongresu organizace EPSA, který se letos konal přímo pod sopkou Etna ve městě Catania na Sicílii, tentokrát na téma Specializace ve farmacii. Letošní kongres byl pro Českou republiku výjimečný počtem účastníků, společně s kolegy z Hradecké farmaceutické fakulty naše delegace čítala 14 studentů, což je oproti předešlým kongresům výrazná změna k lepšímu. Ovšem ještě máme co dělat, abychom dohnali Portugalskou čtyřicetičlennou delegaci.