EPSA Annual Reception 2016

Jako každý rok, tak i letos se konala tzv. EPSA’s event of excellence. Co to je? Je to jednodenní událost Evropské asociace studentů farmacie, která slouží k prezentaci práce, projektů a úspěchů za poslední rok. Na tuto prezentaci zpravidla navazuje panelová diskuze s odborníky z oblasti farmacie, reprezentanty evropských institucí a samozřejmě se studenty.

Pro mne tato událost začala již v neděli 13.3., kdy jsem se zúčastnila 4. EPSA Team Meetingu, který se konal v prostorách Pharmaceutical Group of European Union (PGEU). Poslechla jsem si, jaké změny se chystají, jak pokračuje organizace Annual Congress, který se bude konat 18.4. – 24.4.2016 (a kde USF bude reprezentovat 8 studentů FaF) a potkala se se známými studenty a přáteli.

Na pondělní dopoledne byla pro zájemce organizována exkurze do APB (Association Pharmaceutique Belge) laboratoří, odpolední program se nesl ve znamení bruselského sightseeingu.

V úterý 15.3. se konala samotná Annual Reception, avšak dopoledne ještě bylo věnováno meetingu Liaison Secretaries (kontaktní osoby zastupující členské asociace). Spolu s kolegy jsme řešili celkovou komunikaci, projekty, Individual Mobility Placement projekt a také restrukturalizaci externího oddělení EPSA Teamu. Následoval společný oběd a pak už jsme se přemístili do budov Evropského parlamentu, kde se tato akce převážně koná. Celkově se zde sešlo přes 80 studentů z celé Evropy. Akci zahájila viceprezidentka pro externí vztahy, Maja Šerčić, poté následoval uvítací proslov od hostujícího europoslance Cristiana -Silviu BUŞOI z Rumunska. Další na řadě byla prezentace EPSA aktivit, které se ujala prezidentka Katarzyna Świderek. Pak už mohla začít panelová diskuze na téma: „ Will reducing prices of medicine ensure sustainability of healthcare systems in Europe? “, kde svými názory přispěli zástupci různých asociací a institucí (např. PGEU, EPHA - European Public Health Alliance, aj.) a pustili se do živé debaty se studenty.
Po debatě už následovalo ukončení a tzv. „networking reception“, při které se mohli studenti seznámit a utvořit nové kontakty.
Další na řadě už byl pouze odlet do ČR.

Tato událost pro mne byla úžasná příležitost potkat se s ostatními studenty, prodiskutovat důležitá témata a poslechnout si diskuzi o tématu, který se právě hodně probírá.

 

Za USF,
Zuzana Jirotková