TWINNET - To chceš!

 

Co to vlastně TWINNET je? TWINNET je mezinárodní výměnný program, který si klade za cíl zprostředkovat výměnu mezi členy organizace EPSA (European Pharmaceutical Students Association). Tato výměna je určena pro skupiny studentů, kteří chtějí poznat nové země, kultury a hlavně spoustu skvělých budoucích kolegů z různých koutů Evropy. TWINNET není jen o potkávání nových známých, ale také o získání zkušeností při jeho organizaci.

Ve středu odpoledne jsme netrpělivě čekali na hlavním nádraží, až nám Filip s Michalem přivezou naši blonďatou návštěvu z Prahy. Už na první pohled bylo jasné, že norská populace je národnostně velice rozmanitá. Jakmile jsme se všichni seznámili, začali jsme plnit první body našeho nabitého programu, což byla návštěva digitária a večeře s panem děkanem Tomášem Parákem. Norové neváhali a již první den si v programu našli skulinku pro nákup našeho levného alkoholu.

Ve čtvrtek jsme začali svůj den snídaní v kavárně Semilaso. Následovala exkurze v areálu školy, při které jsme se zaměřili zejména na fakultní lékárnu a ústav přírodních a chemických léčiv. Jelikož nám počasí moc nepřálo, zrušili jsme náš výlet na Brněnskou přehradu a jako alternativu jsme zvolili návštěvu pivovaru Starobrno. Poté nám Marek s Kubou nachystali několik teambuildingových her v tělocvičně, které nás probraly zpět k životu a den jsme zakončili skvělou grilovací párty v Topase.

Pátek začal tradičně snídaní, po které jsme se odebrali do prostor školy, kde se konala velmi zajímavá přednáška Doc. Šmejkala na téma drogy, která sklidila úspěch. Hlavním bodem odpoledního programu byl sightseeing, který se uskutečnil i přes nepřízeň počasí. Po setmění jsme opět navštívili hvězdárnu a pozorovali noční oblohu.

Sobotní dopoledne se neslo ve znamení EPSA trainingu vedeném skvělým Stefanem Rackem na téma mezikulturních rozdílů a různých způsobů komunikace. Shodou okolností souběžně probíhalo i Vítání prváku a příjemným zpestřením bylo jejich setkání s Nory. Po volejbalovém odpoledni a palačinkovém pohlazení na norskou výpravu čekal noční Treasure hunt, kterým jsme si ověřili, zda během sightseeingu dávali pozor. Dávali.

Naše tankodromové dobrodružství začalo v neděli ráno (přesun do Prahy po D1). Vybalili jsme se a po obědě v čínské restauraci jsme byli připraveni ukázat Norům krásy Prahy.

Na poslední společný den byla naplánována exkurze do Zentivy a dokončení sightseeingu, jelikož projít Prahu za jedno odpoledne je zcela nemožné. Na závěr našeho týdenního dobrodružství jsme celý TWINN zhodnotili a patřičně se rozloučili.

 

V úterý ráno jsme naše kamarády doprovodili k autobusu na letiště a se slzami v očích jim mávali na rozloučenou.

TWINN byl prostě skvělý! Poznali jsme skvělé lidi, získali neocenitelné zkušenosti a tolik zážitků za jeden týden – to se člověku jen tak nepoštěstí. Program byl náročný, všichni jsme byli vyčerpaní, ale i přesto jsme spolu trávili co nejvíce času a užívali si TWINN naplno. Pro ty, co uvažují nad nějakou zahraniční zkušeností, je TWINN jedna z úžasných možností, jak potkat super lidi a poznat život v cizí zemi očima studentů. Teď už nám nezbývá nic jiného, než netrpělivě čekat, až se v únoru znovu setkáme, tentokrát v norském Tromsø.

Za účastníky TWINNU Radka & Martin